Rodzaje lekarzy słuchowych i kiedy zobaczyć jeden

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Słuchanie lekarzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu stanów słuchu. Różne typy lekarzy przesłuchań koncentrują się na różnych specjalnościach, więc muszą ukończyć różne programy szkoleniowe.

Niektórzy lekarze słuchowi pomagają osobom wybrać właściwe urządzenie słuchowe dla stanu słuchu, podczas gdy inni pracują z osobami doświadczającymi utraty słuchu lub problemów z równowagą.

Każdy, kto doświadcza objawów utraty słuchu, powinien jak najszybciej skontaktować się z profesjonalistą słuchu.

Ten artykuł opisuje, kiedy ludzie powinni zobaczyć lekarza w celu ubytku słuchu i wyjaśnia różnice między rodzajami rodzajów Słuchanie lekarzy.

Kiedy skontaktować się z lekarzem w celu utraty słuchu

Utrata słuchu może być czasem tymczasowa, ale trwałe problemy z słuchem często rozwijają się w miarę starzenia się ludzi.

Możliwe przyczyny Utrata słuchu obejmuje:

 • narażenie na głośne dźwięki
 • Infekcje ucha
 • Kumulowanie lub utwardzanie uszu
 • Zerwana bęben bębenki

Osoby, które doświadczają oznak utraty słuchu, powinny zobaczyć specjalistę od przesłuchania. Ci pracownicy służby zdrowia mogą udzielić diagnozy i utworzyć plan leczenia.

Narodowa Służba Zdrowia Zjednoczonego Królestwa (NHS) stwierdza, że ​​osoby z utratą słuchu mogą doświadczyć:

 • Trudności w zrozumieniu rozmów w głośnym środowisku
 • Szumy uszne, które odnosi się do dzwonienia w uszach

 • proszenie innych o powtórzenie tego, co właśnie powiedzieli
 • Podkręcanie tomu telewizora

Centra kontroli i zapobiegania chorobom (CDC) zalecają osoby z rodzinną historią utraty słuchu, który nie jest związany z ekspozycją na hałas, miały regularne kontrole słuchu. Osoby te mogą mieć większą szansę na rozwój utraty słuchu.

Osoby, które przyjmują określone leki, powinny również mieć regularne kontrole słuchu. Leki ototoksyczne mogą powodować utratę słuchu, utratę równowagi lub dzwonienie w uszach. Leki te obejmują:

 • Niektóre antybiotyki, takie jak gentamycyna (garamycyna)
 • Leki przeciwnowotworowe, takie jak cisplatyna (platynol) i karboplatyna (paraplatyna)
 • Niektóre leki przeciwbólowe, które zawierają salicylan, takie jak lekarze aspiryny, chininy i pętli

Dowiedz się więcej o ubytku słuchu.

Rodzaje lekarzy słuchowych

Różne typy lekarzy mogą pomóc osobom z utratą słuchu. Specjaliści ci to:

audiolodzy

Audiolodzy to lekarze z tytułem magistra, doktorat kliniczny lub doktorat z badań w dziedzinie audiologii. Są one licencjonowane do diagnozowania i oceny utraty słuchu i innych powiązanych warunków, takich jak zaburzenia równowagi i szum w uszach.

Według American Academy of Audiology (AAA), audiolodzy mogą leczyć prawie każdy rodzaj ubytku słuchu, w tym:

 • Utrata słuchu z powodu ototoksyczności: ten typ występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy występuje, gdy pojawia Osoba doświadcza utraty słuchu lub utraty równowagi w wyniku stosowania niektórych leków.
 • Ukryty utrata słuchu: Ludzie mogą mieć trudności ze zrozumieniem tego, co mówią inni. Ważne jest, aby zobaczyć specjalistę od słuchu, ponieważ ta forma utraty słuchu nie jest wykrywalna na standardowych testach słuchu.
 • Utrata słuchu czujnikowego: dzieje się tak, gdy pęcherzyki włosów w ślimaku zostaną uszkodzone z powodu głośnego narażenia na szum. Ludzie mogą również rozwijać całkowitą głuchotę czujnikową, jeśli doświadczają urazu głowy lub mają infekcję ucha wewnętrznego lub wrodzoną anomalię.

Niektórzy audiologowie mogą specjalizować się w zaburzeniach pediatrii i równowagi. Audiolodzy mogą również udzielać ludziom porad i informacji na temat implantów ślimakowych lub aparatów słuchowych oraz oferować wizyty kolejne.

Audiolodzy, którzy pasują do urządzeń słuchowych, zapewniają dalsze wsparcie, takie jak dostosowanie urządzeń i udzielanie ludziom porad dotyczących obsługi i dopasowania. Mogą również kontynuować sprawdzanie przesłuchania osoby po dopasowaniu urządzenia słuchowego, aby upewnić się, że produkt zaspokaja ich potrzeby.

Specjaliści instrumentów słuchowych

Specjalista instrumentu słuchowego (His) może przetestować A Słuchanie osoby i dopasowanie aparatów słuchowych. Ci specjaliści od przesłuchań są licencjonowani i muszą studiować przez co najmniej 2 lata przed ćwiczeniem. Pomagają również osobom znaleźć właściwe rozwiązanie słuchu dla ich potrzeb.

His może pomóc w:

 • Biorąc wrażenia ucha
 • Naprawianie uszkodzonych aparatów słuchowych
 • Dopasowanie i utrzymywanie aparatów słuchowych
 • Projektowanie i przygotowanie Earmolds

Otolaryngologists

Otolaryngololog jest lekarzem specjalizującym się w Choroby i zaburzenia w uszach, nosie i gardle. Z tego powodu ludzie często nazywają je chirurgami ucha, nosa i gardła (ciągi). Traktują warunki, które wpływają na uszy, układ równowagi i podstawę czaszki.

American Academy of Otolaryngoology-Head and Neck Surgery (AAO-HNS) stwierdza, że ​​niektóre warunki, które ENT może leczyć, obejmują:

 • Utrata słuchu: To może występują z powodu długoterminowej ekspozycji na głośny hałas. Może się również rozwinąć po urzędy udarze, guza lub urazu głowy.
 • Ostre zapalenie ucha środkowego: zakażenie bakteryjne lub wirusowe może spowodować to zapalenie za błonę bębenkową lub ucha środkowym.
 • Chroniczne: gdy śluz kumuluje się w fragmentach nosowych, może to spowodować zapalenie i obrzęk. Ludzie mogą również mieć trudności z oddychaniem przez nos.

Osoba może odwiedzić otolaryngolog, jeśli ma:

 • Infekcja ucha
 • Ból ucha lub wyładowanie
 • Dzwonienie w uszach
 • Problemy wpływające na gardło, głowę i szyję

Otologowie i neuroplejści

Otologia i neurotologia są podgatunkami otolaryngologii.

Podczas gdy otolodzy koncentrują się na kwestiach związanych z anatomią ucha i słuchaniem, neurotolodzy leczą warunki neurologiczne, które wpływają na uszy.

Neurotolodzy specjalizują się w warunkach ucha wewnętrznego, w tym guzy podstawy czaszki i zaburzeniach równowagi. Mogą również zapewnić osobom wszczepialne urządzenia słuchowe, takie jak implanty ślimakowe i przewodnictwo kości>

AAA stwierdza, że ​​audiologowie edukacyjni mogą wydawać zalecenia wspierające osoby w klasie. Na przykład ci specjaliści upewniają się, że urządzenia słuchowe i technologie wspomagające są skuteczne w pomaganiu uczniom w informacji o dostępie do utraty słuchu w klasie.

Zgodnie z Centrum Outreach for Deavistness and Blindness, edukacyjni audiologowie mogą również kierować rodziny do patologów mowy i języka.

Zabiegi

Po zdiagnozowaniu lekarza słuchu kilka opcji leczenia i technik wspomagania może zmniejszyć skutki utraty słuchu.

Język migowy

Język migowy to szczególny sposób komunikacji, który osoby z utratą słuchu mogą uznać za korzystne.

Osoby w Stanach Zjednoczonych mogą nauczyć się amerykańskiego języka migowego (ASL), który jest kompletnym językiem, którego ludzie mogą używać do komunikowania się z innymi.

Języki migowe mogą się różnić w zależności od osób z różnych obszarów. Na przykład niektóre osoby mogą używać brytyjskiego języka migowego lub mieszanki różnych języków migowych.

Dzieci z utratą słuchu, których rodzice lub opiekunowie mają również utratę słuchu, mogą nauczyć się ASL lub innego języka migowego w taki sam sposób, jak inne dziecko może nauczyć się języka mówionego. Osoby, które mają utratę słuchu w późniejszym życiu, oraz dzieci, których rodzice lub opiekunowie nie mają utraty słuchu, mogą nauczyć się podpisywać z pomocą swoich rówieśników.

aparaty słuchowe

Lekarz przesłuchania może zalecić użycie aparatu słuchowego. Urządzenia te wzmacniają dźwięki i ograniczają szum w tle, co może pomóc osobie lepiej usłyszeć.

Istnieje kilka różnych rodzajów aparatów słuchowych, z których niektóre mogą być bardziej odpowiednie dla niektórych stopni utraty słuchu.

Dowiedz się więcej o różnych rodzajach aparatów słuchowych tutaj.

Różne firmy produkują aparaty słuchowe. Niektóre firmy mogą oferować te urządzenia na sprzedaż online, podczas gdy inne dostarczają aparatów słuchowych lekarzom.

Osobliwości i lekarze przesłuchani mogą rozważyć niektóre z następujących marek aparatów słuchowych:

 • Eargo: Ta firma oferuje trzy modele aparatów słuchowych na sprzedaż online. Urządzenia te mogą pasować do osób z ubytkiem słuchu łagodnego do ciężkiego. Ludzie mogą również kupować akcesoria aparatów słuchowych, takie jak kopuły, włókna i narzędzie zastępujące osłonę woskową.
 • Lively: ta firma produkuje i sprzedaje aparaty słuchowe, które zatwierdził Food and Drug Administration (FDA). Urządzenia te, które obejmują modele do ładowania i zasilania baterii, używają technologii Bluetooth i są dostępne w różnych kolorach.
 • MDHearingaid: Ta firma produkuje i sprzedaje pomocy słuchu ocen medycznych, które mają różne funkcje i mogą pasować do osób z osobami z osobami z osobami z osobami z osobami łagodny do umiarkowanego ubytku słuchu.
 • Phonak: Phonak tworzy aparaty słuchowe, które są tylko za pośrednictwem usłyszenia. Urządzenia te są odpowiednie dla noszących po raz pierwszy i tych, którzy chcą ulepszyć swoje urządzenia. Firma produkuje również akcesoria bezprzewodowe, takie jak piloty i pętle szyi.

Implanty ślimakowe

Lekarz przesłuchujący może zalecić implanty ślimakowe. Te urządzenia słuchowe mają zewnętrzną część, która leży za uchem i wewnętrzną część, którą chirurg umieszcza pod skórą.

Osoba może mieć implant ślimakowy tylko wtedy, gdy audiolog lub inny lekarz przesłuchujący uważa ich za odpowiedniego kandydata. Osoby z poważnym utratą harmoniqhealth.com słuchu mogą uważać implanty ślimakowe bardziej korzystne niż inne urządzenia słuchowe. Zamiast amplifikować dźwięk, implanty ślimakowe bezpośrednio stymulują nerw słuchowy.

Dowiedz się więcej o tym, jak implanty ślimaki różnią się od aparatów słuchowych tutaj.

Podsumowanie

Istnieją inne są różne Rodzaje lekarzy słuchowych, którzy diagnozują i leczą warunki słuchu. Uczestniczą w różnych programach szkoleniowych, a niektóre są w stanie dopasować i zarządzać aparatami słuchowymi.

Osoby, które mają rodzinną historię utraty słuchu oraz osoby doświadczające objawów utraty słuchu lub problemów z ich równowagą, powinny zobaczyć specjalistę od słuchu . Słuchanie lekarzy mogą zalecić różne metody leczenia w zależności od nasilenia objawów.

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

Recent Comments